operation-540598_1280Ameliyat Öncesi Sizinle Nasıl Bir Çalışma Yaparız

Hastaya mutlaka görüntüsel tetkiklerini yaptırıyoruz, asıl sorunun nerde olduğunun tanısını koyuyoruz. Örneğin Rinoplasti olan bir hastada mutlaka bir Tomografi çektirerek burun yapısını, konkaları, kemik çatıyı inceliyoruz.

Hastanın fotoğrafını çekip üzerinde yapacağımız burnun son şeklini ortaya koyuyoruz. Güzellik bir oran olayıdır. Burada alnın, çekenin, elmacık kemiklerinin hepsinin yapısına bakarak, uygun bir burnu çiziyoruz. Yaptığımız çizimle sonuç çok büyük bir yüzdeyle aynı şekilde ortaya çıkıyor.

Yaptığımız bu cerrahi, sadece diploma ile yapılan bir şey değildir. İyi resim yapmasını bilmeyen bir kişinin veya sanat ruhu olmayan bir kişinin güzel bir ameliyat çıkarması sadece tesadüftür.

Ameliyat Öncesi Tavsiyeler

1. Ameliyat öncesi hastanın rutin olarak kullandıkları ilaçları sorguluyoruz. Ameliyattan bir hafta önceden kanamayı provokatöre eden ilaçların kullanılmasını yasaklıyoruz. Örneğin aspirin. Kalp hastalarının kullandığı kan sulandırıcılara ara verdiyoruz ve 5 günlük Clexane kullandırıyoruz.

2.Ameliyat öncesinde iyi bir duş alınmalı. Cerrahın daha kolay çalışması için bıyığı olan erkeklerin bıyıklarını kesmelidir.

3. Ameliyat saatinden 6 saat öncesinden hiçbir şey yemeyiniz ve içmeyiniz. İçmeniz gereken sürekli kullandığınız bir ilaç var ise bir yudum su ile içebilirsiniz.

4. Ameliyattan bir gün  önce hastanın yaşına göre  bütün rutin tetkiklerini yaptırıyoruz.

Ameliyat Günü

Hastanın söylene saatte gelmesini istiyoruz, ona göre hazırlıkları yardımcı personelimiz tamamlar.

Ameliyat öncesi hastayı psikolojik olarak rahatlatmak içim sedatif ilaçlar yaptırıyoruz.